Create an Account

Koszyk

Close

No products in the cart.

Kolory przewodnie na wesele – te najczęściej wybierane

By
7 lipca 2022

Wesele to fascynujący czas dla każdej pary, pełen niesamowitych przeżyć i wielu emocji, nie zawsze tylko tych pozytywnych, gdyż parze młodej często w tym dniu towarzyszy również stres. Nie ma się co dziwić, w końcu jest to prawdopodobnie najważniejszy dzień w ich życiu, który planowali od bardzo dawna i zawsze parze młodej zależy na tym, by ten dzień był możliwie jak najbardziej idealny. Podczas planowania wesela ustala się wiele różnych aspektów, wybiera się wiele dekoracji w konkretnym motywie przewodnim i często także w odpowiedniej kolorystyce. Para młoda ma przed weselem naprawdę sporo na głowie, gdyż tych wyborów jest całe mnóstwo i nie zawsze są one łatwe. Często zdarza się, iż coś niekoniecznie do siebie pasuje, albo także nie zawsze da się dopasować wszystkie dekoracje do siebie. Stąd właśnie bardzo często nie tylko w samym dniu wesela, ale także i przed nim występuje stres wynikający z myśli, iż coś mogłoby pójść nie tak. Warto więc ułatwić sobie możliwie jak najbardziej ten czas i na przykład, chociaż część planów i ustaleń wykonać najszybciej jak tylko się da, by uniknąć wykonywania tych czynności na ostatnią chwilę. Przede wszystkim jako pierwsze warto wybrać motyw przewodni i kolorystykę wesela, gdyż do tego sprawdzać się będzie praktycznie cała reszta, jeśli mowa o wystroju sali i o dodatkach weselnych.

Dlaczego w ogóle wybiera się kolor przewodni na wesele?

Można byłoby się zastanawiać, dlaczego tak właściwie wybiera się kolor oraz motyw na wesele, jednakże odpowiedź jest bardzo prosta – żeby wszystkie dodatki i dekoracje były ze sobą spójne. Oczywiście nie trzeba tego robić, jednakże wesele zazwyczaj kojarzy się z elegancją i ładnym wystrojem, a jeśli każda dekoracja będzie w innym kolorze, niekoniecznie będzie to ładnie i elegancko wyglądało w połączeniu. Stąd też właśnie para młoda często wybiera motyw wesela oraz kolor przewodni, żeby cały wystrój sali był ze sobą możliwie jak najbardziej spójny.

Do czego konkretnie potrzebny jest kolor przewodni?

Jeśli chodzi o kolorystykę na weselu, para młoda zazwyczaj wybiera jeden kolor, w którym jest większość dekoracji na sali, a także zaproszenia i ewentualnie jakieś weselne gadżety. Oczywiście weselnie kojarzy nam się zwykle kolor biały i zazwyczaj jest to kolor dominujący, występujący na przykład w białych obrusach czy ścianach sali, aczkolwiek dodatki ozdobne, takie jak na przykład kwiaty na sali, wstążki na krzesłach, czy winietki są już w danym wybranym przez młodą parę kolorze przewodnim. Bardzo często w kolorze przewodnim są również różnego typu dodatki weselne, na przykład prezenty dla gości. Mogą to być na przykład tak zwane krówki ślubne. Często para młoda decyduje się na krówki z nadrukiem na etykietach, na których wypisane są zwykle imiona pary młodej oraz data ślubu. Jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla gości.

Jakie kolory przewodnie są najczęściej wybierane?

Jeśli chodzi o kolory przewodnie, jakie najczęściej wybierane są na wesele, są to kolory bardzo zróżnicowane. Najczęściej ich wybór zależy od preferencji kolorystycznych młodej pary lub też po prostu od danego elementu dekoracyjnego, który zainspirował pomysł na kolor przewodni wesela. Bardzo często zdarza się na przykład, iż para młoda, wybierając kwiaty na wesele, decyduje się na kolor przewodni nawiązujący właśnie do kolorystyki kwiatów. Najczęściej są to kolory pastelowe, na przykład jasny niebieski błękitny, czy też odcień koloru różowego tak zwany baby pink, albo również jasny zielony, na przykład odcień pistacjowy. Bardzo często kolorem przewodnim podczas wesela jest również kolor złoty czy srebrny, które również mogą nawiązywać kolorystycznie do innych dekoracji na sali weselnej. Czasami nawet kolory mogą być bardzo niecodzienne, takie jak na przykład kolor czarny czy czerwony. W zależności od typu wesela i motywu przewodniego kolory mogą się naprawdę mocno od siebie różnić, jednak praktycznie każdy kolor w każdym odcieniu może być uznany za kolor przewodni. Wszystko zależy od pary młodej i od ich pomysłu na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top