Create an Account

Koszyk

Close

No products in the cart.

Najpopularniejsze motywy ślubne

By
12 maja 2022

Podczas organizowania własnego wesela można poczuć spory stres. To jest normalne, ponieważ wymaga to od nas zarówno dużego wysiłku jak i poświecenia sporej ilości wolnego czasu. Tak już jest na weselach. Każdy to przeżywa. Jednak warto się trochę po stresować, aby później być zadowolonym, że wszystko jest piękne i że zostało dopięte na ostatni guzik. Jednak są osoby, które mimo, iż wszystko zostało załatwione czują, że coś jest nie tak. Możliwe, że jest coś o czym się zapomniało. Ma prawo coś czasami wylecieć. Człowiek przecież to nie maszyna. Zdarza się, że zapomnieliśmy, a raczej Panna Młoda zapomniała wybrać motyw. Przeważnie takie sprawy są na głowie Panny Młodej, gdyż Pan Młody zajmuje się czymś innym. Tak jest zawsze. Motyw to nic innego jak cecha charakterystyczna, która ma za zadanie ozdabiać całej ceremonię.

Gdy dopiero bierzemy się za przygotowania ślubne, warto już wtedy pomyśleć i zdecydować się na jeden, konkretny styl. Mieszając style może okazać się, iż nie było to trafiony pomysł. Dlatego jeden wystarczy. Nie będzie wtedy przepychu. Do danego stylu pasują konkretne dodatki. To właśnie dzięki nim będziemy w stanie poznać jaki motyw przewodni znajduje się na danym wydarzeniu. Dodają one także dość unikalnego charakteru dla wystroju sali. Jeśli dodatkowo dobrze dobierzemy dekoracje, pozwoli nam to uzyskać klimat, o który nam chodziło, o którym marzyliśmy.

Pierwszym popularnym stylem, z jakim możemy spotkać się na weselach jest oczywiście styl Boho. Czym on się wyróżnia? Na pewno tym, iż ślub i wesele odbywają się na powietrzu lub często też w wiejskiej stodole. Poza tym Panna Młoda ubrana jest w wianek, który jest wykonywany z prawdziwych kwiatów oraz koronkową suknię targaną wiatrem. Oczywiście do tego trzeba dodać także piórka. Warto wspomnieć, iż kwiatowe plenery ślubne w bardzo dobry sposób są w stanie odzwierciedlić styl Boho. Dużo Młodych Par do tego stylu dodaje także łapacze snów jako dodatki. W tym stylu wykorzystuje się także dość dużo wstążek koronek.

Drugim stylem jaki jest coraz częściej wykorzystywany na weselach jest Styl Woodsy. Taki styl jest brany pod uwagę przez osoby, które uwielbiają polne i leśne rośliny. Dla wielu jest to styl bardzo tajemniczy i troszeczkę mroczny. Decydując się na taki motyw powinniśmy pamiętać, że wesela i śluby odbywają się na salach w stylu wiejskim lub stodołach czy nawet na dworze w namiocie. Jakie dodatki świetnie się w nim sprawdzają? Przede wszystkim warto stosować świece oraz dymiące kolorowe lampiony. Najczęściej Panna Młoda wybiera kolory: bordo, dojrzała śliwka oraz ciemna zieleń. Warto dodać też odrobinę złotego. Mogą to być świeczniki czy jakieś pozłacane świece.
Trzecim stylem jest styl rustykalny. Ten styl odrobinę przypomina boho, jednak znacznie się od siebie różnią. Chociażby dlatego, iż nawiązuje od przede wszystkim do wiejskiej sielanki i tradycyjnych wesel. Ma on połączenie z naturą. Jeśli chodzi o dodatki to na pewno trzeba pamiętać o drewnianych skrzynkach, plastrach drzew oraz słoikach do świec, które będą służyły jako lampiony na stołach. Kwiaty jakie powinny znaleźć się na stole to kwiaty polne.
Kolejnym motywem jest styl industrialny. Jest to nic innego jak proste połączenie minimalizmu z nowoczesną wielkomiejskością. Dekoracje jakie powinny królować w stylu powinny być przede wszystkim proste, geometryczne oraz oczywiście surowe. Zamiast dużych bukietów, warto postawić na coś skromnego.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zauważyć, iż style są różne. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wiadomo, że każdy ma inny gust i każdemu podoba się coś innego. Jedni wolą skromny wystrój, a inni bogaty. Jednak z tym bogactwem nie można przesadzić, bo skutek może być zupełnie odwrotny do zamierzonego. Na pewno nie do każdego stylu pasują upominki dla gości w postaci cukierków krówek. Dlatego warto się zastanowić i nad motywem i nad upominkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top