Create an Account

Koszyk

Close

No products in the cart.

O czym nie zapomnieć w trakcie przygotowań do ślubu?

By
17 lutego 2022

Planując ślub trzeba pamiętać o wielu sprawach. W końcu to jedyny taki dzień w życiu, dlatego każda Para Młoda, a szczególnie Panna Młoda marzy, aby wszystko było tak jak sobie zamarzyła i zaplanowała. To jest normalne, musi być idealnie. Dla sporej liczby młodych par organizacja ślubu może wydawać się być dość sporym wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy do tej pory nie musieli niczego wielkiego planować. Tym bardziej organizacja ślubu jest czymś innym, osobistym. Warto się do tego dobrze i w odpowiedni sposób przygotować. Kto wie, może to wszystko okaże się naszym wspaniałym doświadczeniem. Fajnie jak obie strony angażują się w przygotowania. Dzięki temu przyszli Państwo młodzi mogą się jeszcze bardziej zbliżyć do siebie. Niestety zdarza się i to nie rzadko, że Para Młoda o czymś zapomina. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić O czym nie powinno się zapomnieć podczas planowania ślubu?

Wszystko co powinniśmy zaplanować na ślub

Ważne podczas planowania ślubu jest to, aby bardzo dokładnie zastanowić się, w ilu procentach jesteście w stanie zaangażować się w organizację tego przedsięwzięcia. Dodatkowo istotne jest to, czy mimo codziennych obowiązków będziecie mogli ustalić i zaplanować niezbędne elementy. Dzięki temu będziecie w stanie uniknąć niepotrzebnego stresu i spięć. A takie mogą się pojawiać i to dość często.
Pierwszą ważną rzeczą jest oczywiście wybranie sali lub jakieś eleganckiej restauracji, w której chcecie aby odbyło się wasze wesele. Jest to chyba najważniejszy krok. Bez tego ślub i wesele się przecież nie odbędą. Należy jednak pamiętać, iż popyt na lokale jest duży. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie większość młodych par, chce mieć ślub jak z bajki. W ten sposób tworzą się kolejki i rezerwacje dokonywane są nawet dwa lata naprzód. Takie są niestety realia. Warto umówić się z właścicielem i menadżerem sali i dopytać o wszystkie niezbędne szczegóły. Najlepiej jak zrobicie to jeszcze przed podpisaniem umowy. O co powinniśmy zapytać w takiej sytuacji? Na pewno jak wygląda kwestia alkoholu, czy są jakieś dodatkowe atrakcje, kto przystraja salę i wiele innych pytań. W lokalach pracują profesjonaliści więc na pewno wszystko będzie zrobione perfekcyjnie. Jednak warto
przygotować małą listę, na której umieścicie najważniejsze sprawy. Dzięki temu będziecie pewni, że nic Wam nie umknęło i że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ważne jest także ustalenie menu. Najlepiej jak wybierzecie pewne dania, czyli takie które Wasze rodziny na pewno zjedzą. Nie stawiajcie na wymyślne menu, bo możecie tego żałować, gdy nie traficie w czyjś gust.
Drugą ważną rzeczą o jakiej trzeba pamiętać jest oczywiście wybór fotografa oraz zespołu lub DJ-a. Te dwie rzeczy są bardzo ważne, ponieważ dzięki muzyce goście się świetnie bawią a dzięki fotografowi i kamerzyście wszystkie cudowne chwile będą uwiecznione i na zdjęciach i na filmie. Zespól organizuje różne zabawy dla gości. To też jest dość ważny element. Warto też dopytać muzykantów o repertuar. Musi być taki, aby podpasował każdemu. Nie chcecie przecież, aby goście siedzieli tylko przy stołach.

Do innych spraw, o których musicie pamiętać należą między innymi: zapewnienie alkoholu. Wiadomo, że na weselu alkohol jest obowiązkowy, czy to wódka, piwa czy wina. Dodatkowo warto, aby Państwo młodzi zorganizowali ślubny transport i nocleg z. Przecież nie wszyscy goście mają samochód. Poza tym w każdej rodzinie są osoby, które dojadą na ślub i wesele z innej miejscowości. Lepiej jakby przyjechali np. wynajętym busem, a potem mogli na przykład przenocować w hotelu. Ponadto dla Panny Młodej ważne jest zamówienie dekoracji oraz bukietu ślubnego. Sala i kościół muszą być przystrojone. Wtedy to będzie całkiem inaczej wyglądało. Jeśli Panna Młoda nie potrafi sama się malować to musi pamiętać także o zarezerwowanie terminu u makijażystki i fryzjerki.
Ważne jest jeszcze to, aby nie zapomnieć o zakupie kreacji ślubnych i obrączek. Nie ma ślubu także bez zaproszeń. W tym przypadku jest ułatwienie, ponieważ gotowe wzory można znaleźć w internecie. Wystarczy podać szczegóły i sklepy wydrukują za Was takie zaproszenia i prześlą do domu. Jeszcze bardzo ważnym elementem jest zakup prezentów na podziękowania dla rodziców, świadków czy drobne upominki dla gości. Na pewno jeśli chodzi o podziękowania dla gości to jest wiele możliwości. Mogą to być krówki ślubne, magnesy, nalewki, lizaki, pierniki. Wszystko co nam tylko przyjdzie do głowy. Jednak ważne, aby prezent pasował do stylu wesela.

Podsumowując niniejszy artykuł można zauważyć, że jest dość sporo rzeczy o których przyszli Państwo Młodzi muszą pamiętać podczas planowania ślubu. Jednak żeby o niczym nie zapomnieć można zrobić sobie listę ważnych spraw do załatwienia lub kupić organizer ślubny. To znacznie ułatwi życie młodym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top