Create an Account

Koszyk

Close

No products in the cart.

Pomysły na zaproszenie ślubne

By
22 marca 2023

Przygotowania do ślubu i wesela mogą być niesamowicie wymagające i nawet męczące. Jako przyszła para młoda musimy podjąć bardzo wiele ważnych decyzji, które nie zawsze są łatwe. Istnieje dziś spory wybór, jeśli chodzi o różne kwestie związane ze ślubem oraz weselem, stąd też często można mieć problemy z decyzjami. Jedną z dość trudnych kwestii związanych z organizacją wesela i ślubu może być zapraszanie gości, zarówno jeśli chodzi o decyzję, kogo zapraszamy, a także sam proces zapraszania. Zwykle zapraszanie gości odbywa się po prostu poprzez wysłanie bądź osobiści rozdanie zaproszeń w formie papierowej, w których wnętrzu znajduje się konkretna treść, zawierająca informacje, takie jak data ślubu i godzina jego rozpoczęcia, miejsce odbywania się ślubu, a także miejsce odbywania się wesela. Takie zaproszenia mogą jednak występować w wielu różnych wersjach i zwykle największym dylematem jest wybór konkretnego wzoru zamówień. Można jednak wykroczyć nieco poza standard i postawić na przykład na nietypowe zaproszenia ślubne, na przykład z wykorzystaniem słodkich krówek.

Jak wybrać idealne zaproszenie ślubne

Wybór odpowiednich zaproszeń jest dość trudny, gdyż zwykle chcemy, by nasze zaproszenia pasowały do motywu kolorystycznego całej imprezy weselnej. Istnieje dziś wręcz olbrzymia ilość możliwości do wyboru i rzeczywiście może być ciężko zdecydować się na jedną z nich. Żeby jednak podjąć tę decyzję i wybrać konkretne zaproszenie, należy zastanowić się, czy chcemy w ogóle, by nasze zaproszenie było w standardowej papierowej formie, czy też wolelibyśmy postawić na coś nietypowego. Po podjęciu tej decyzji sprawa jest oczywiście dużo łatwiejsza, gdyż można już wybierać spośród konkretnych wzorów i rodzajów zaproszeń. Zdecydowanie warto, by dane zaproszenia pasowały dobrze do konkretnego wesela, chociażby samą kolorystyką, gdyż wtedy będzie ze sobą bardzo spójne, choć nie wszyscy zwracają na to dużą uwagę.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione

Jednym z pomysłów na zaproszenia ślubne są zaproszenia wykonane ręcznie. Mogą to być takie zaproszenia, które zostaną wykonane przez samą przyszłą parę młodą, ale również mogą być one po prostu zamówione u osoby, która zajmuje się taką formą rękodzieła i z chęcią podjęłaby się takiego zadania. Ręcznie wykonane zaproszenia na ślub są o tyle dobrym pomysłem, iż można je całkowicie spersonalizować, na przykład można najpierw wykonać ich projekt, a następnie je stworzyć według danego projektu. Mogą one idealnie reprezentować przyszłą parę młodą na przykład poprzez nawiązanie do zainteresowań, ulubionego koloru, czy też innych elementów, które mogłyby kojarzyć się z parą młodą. Co więcej, tworząc właśnie takie zaproszenia, można dodać do nich jakiś słodki upominek, chociażby krówkę. Większość osób bardzo przepada za krówkami, dlatego też jest to dość dobry pomysł. W ten sposób można także wykorzystać krówki weselne, jeśli zamierzamy takowe mieć na naszym weselu.

Zaproszenia z wykorzystaniem krówek

Nietypowe zaproszenia ślubne to dobry pomysł, jeśli chcielibyśmy, by były one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Można w ten sposób stworzyć zaproszenia, jakie tylko sobie wymyślimy. Wcale nie muszą więc to być zaproszenia w formie papierowej, takie, z jakimi zazwyczaj się spotykamy, ponieważ mogą to być zaproszenia w całkiem innej formie, na przykład w formie jakiejś przydatnej rzeczy, którą zaproszone osoby w jakiś sposób wykorzystają, a więc może być to coś o podwójnym zastosowaniu.  Takim pomysłem mogą być zaproszenia z wykorzystaniem krówek. Możemy w tym celu, na przykład wykonać zaproszenie w jakiejkolwiek formie chcemy – w papierowej i nie tylko i dodać do takiego zaproszenia jedną bądź więcej krówek, tym bardziej że mogą to być krówki o spersonalizowanych papierkach, nawiązujących do naszego wesela. Inną formą zaproszenia mogą być po prostu krówki same w sobie. Treść zaproszenia może być wtedy zawarta właśnie na papierkach krówek. Jeśli zdecydujemy się na taką formę, każdy z gości może na przykład dostać komplet krówek, w którym na każdej z krówek znajduje się inny element zaproszenia – data ślubu, miejsce ślubu, miejsce wesela itd.

Back to Top