Create an Account

Koszyk

Close

No products in the cart.

Ślub w lecie, o czym nie zapomnieć

By
6 kwietnia 2022

Ślub i wesele jest bardzo ważnym etapem w życiu wszystkich ludzi. Wiadomo, że każdy by chciał, aby ten dzień był jedyny w swoim rodzaju, niezapomniany. Aby ten dzień właśnie taki był trzeba najpierw dobrze wszystko zorganizować. Nie od dzisiaj wiadomo, że planowanie własnego wesela jest związane z dużym stresem, który wynika z tego, iż konieczne jest załatwienie wielu spraw. Musimy poświęcić bardzo dużo wolnego czasu i wysiłku, aby wszystko ogarnąć i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wszystkie sprawy są pilne, jednak są takie o których na pewno nie należałoby zapomnieć.

O czym nie powinno się zapomnieć podczas organizacji własnego ślubu?

Na pewno jedną z najważniejszych rzeczy o której nie można w ogóle zapomnieć podczas organizowania własnego wesela jest przede wszystkim zapewnienie transportu. Chodzi o pojazd, który ma zawieźć Państwa Młodych do kościoła i na salę. To jaki pojazd zostanie wybrany jest oczywiście kwestią indywidualną. Jedni wolą nowoczesne auta typu kabriolet, bmw, limuzyna czy jaguar. A jeszcze inni wolą stare, klasyczne samochody czy nawet bryczkę, która jest zaprzęgnięte w konie. Dlatego obecnie na rynku istnieje bardzo dużo różnych modeli samochodów, które są wynajmowane na dzień ślubu. Można jednak zauważyć, iż obecnie coraz bardziej modne stały się odrestaurowane, klasyczne modele polskich samochodów. W większych miastach jest więcej możliwości na wynajęcie takich aut.
Kolejną ważną rzeczą o której młodzi nie powinni zapomnieć jest znalezienie odpowiedniego fotografa i kamerzysty zarazem. Jest to ważne, jeśli zależy nam na pięknych i unikalnych zdjęciach, które mają stanowić pamiątkę z tego pięknego dnia na najbliższe lata. Szukając fotografa często wybór pada na takich fotografów, których nie widzieliśmy wcześniej na oczy. Jest to wybór trochę w ciemno. Dlatego też warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy organizację ślubu mają już za sobą. W internecie reklamuje się bardzo dużo fachowców. Warto zapoznać się z ich ofertami i portfolio no i wybrać tego, który będzie nam odpowiadał. Bardzo modne stało się zarówno kamerowanie jak i robienie zdjęć z dronu. Oczywiście pod warunkiem, że pogoda będzie do tego sprzyjała.

Młodzi nie powinni zapomnieć także o wystroju kościoła oraz sali weselnej. Pięknie przystrojony kościół oraz miejsca, gdzie odbędzie się wesele naprawdę jest bardzo ważne. Tak jak i wybór wiązanek ślubnych. Bez tego nie ma ślubu. Liczy się przecież pierwsze wrażenie, więc lepiej uniknąć niepotrzebnego gadania gości weselnych.
Również dekoracje światłem są bardzo ważne. Tworzą dzięki temu niepowtarzalny klimat weselny. Młodzi decydują się albo na lampiony albo świece na stołach. Pięknie to wygląda, dlatego o tym też nie powinno się zapomnieć.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że równie ważny jest zakup obrączek ślubnych. Wyobrażacie sobie jak idziecie do ołtarza i okazuje się, iż nie macie kupionych obrączek? No to zdecydowanie nie może się w ogóle zdarzyć.
Równie ważne są prezenty dla gości. Tylko pytanie dlaczego? Dlaczego to ważne? Na każdym weselu jest tak, iż goście weselni dostają upominki od Państwa Młodych za to, że przybyli na ich ślub. Jak im podziękować? Jest na to wiele sposobów. Można kupić lub zrobić ciasteczka z inicjałami Państwa młodych lub zrobić nalewkę i przelać je do specjalnych personalizowanych buteleczek. Jednak na szczęście obecnie Pary Młode wykazują się dużą dozą kreatywności i szukają innych pomysłów, aby podziękować gościom. Do takich pomysłów należą na pewno krówki personalizowane. To dobry pomysł, bo kto nie lubi słodkości? Tym bardziej jeśli zarówno na papierkach jak i na opakowaniach będą albo zdjęcia młodych albo data ślubu.

Gdy bierze się ślub w lato to warto, aby zorganizować na przykład pokaz fajerwerków lub sztucznych ogni. Jest to naprawdę romantyczne i z pewnością każdy z gości będzie zachwycony pomysłem.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż jest naprawdę wiele spraw, które Młodzi mają do załatwienia jeśli chodzi o ślub. Warto sobie spisać na listę co trzeba zrobić, a potem po kolei je z nie wykreślać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top